Tearific holiday! - 1. část

25. června 2014 v 12:09 | RoyalRebel |  Povídky
Už jsou to tři dny, co jsem neviděla Raven, Cerise a ostatní mé kamarády. Docela se mi po nich stýská, ale zároveň skáču radostí až ke stropu, protože začaly prázdniny a … A já jedu … Teď se podržte nebo si sedněte, abyste neupadli (to říkám z vlastní zkušenosti) … JÁ TOTIŽ JEDU ZA TÁTOU DO ŘÍŠE DIVŮ!!! Už dneska! Není to megabomba, která trhá stránky? Ptala jsem se Lizzie a Kitty, jestli nepojedou se mnou, ale odmítly. No co! Jejich ztráta, můj zisk. Budu mít Říši divů téměř pro sebe. Ó pane Grimme, díky ti, že jsme si s Earlem Grey stihli zabalit. Máme tři kufry. No, když počítáte Earlovo zavazadélko o velikosti čajového šálku. Vlastně, abych nekecala, máme ta zavazadla čtyři. Připočtěme ještě můj velký pytel, ve kterém mám rozpracovaný svůj vynález. Bude to šílený a velkolepý vynález! Jednou budu slavná po celém světě jen díky němu! Jenže háček je v tom, že nevím, k čemu je. Jen jsem splácala staré haraburdí, které jsem našla na půdě Ever After High. Bylo mi řečeno, že z toho dokáže každý postavit nějaký děsně neuvěřitelný vynález. Řekl mi to jeden z profesorů a ten by o tom snad měl něco vědět, ne? Earl Grey o vynálezu zatím ještě neví. Radši jsem mu o něm neřekla, protože ho potřebuju jako testovacího plcha. A to kdyby se dozvěděl, tak by mi můj vynález rozhryzal na kousíčky. Pak ho nenápadně nastrčím do té mašinky, zatáhnu za páčku a uvidíme, co to dokáže. Jen doufám, že se Earlovi při testování nic nestane … Jejda! Co to slyším? Zvoní mi iMirror. Zvedám hovor. "Haló?" Slyším nějaký ruch. "Maddie? Madeline! Jsi tam?" ozývá se z iMirroru. "Tati," zvolám. "Ano, jsem. Co se děje?" "Ó, dceruško moje, jsem rád, že jsem se ti dovolal. Volám z ptačí budky," huláká táta. "Z ptačí budky?" divím se. "Nějaká novinka v Říši divů? Na Ever After voláme z telefonních budek, ale ptačí tu nemáme. Jen ty, ve kterých bydlí ptáci." Slyším, jak táta vzdychá. "To teď neřeš, uvidíš to za chvíli. Volám, protože už je pro tebe poslána cestovní husa. Měla by být na náměstí Vesničky knihokonce." "Dobře," řeknu , "děkuju mockrát. Uvidíme se tedy za chvíli. Měj se tati!" "Ale ne, už mi končí limit volání," běduje táta. "Co jsi to říkala broučku?" Zasměju se. "Že děkuju!" "Hm, aha, jo, taky se měj hezky, dcerko," zašvitoří táta a ukončuje hovor.
A já už se vydávám na náměstí Vesničky knihokonce. Earl Grey mi sedí za kloboukem a zvědavě se rozhlíží po okolí. Ten toho moc v životě nenachodí, když ho pořád nosím já. Ale já si nestěžuju. Mám energie jako támhleta přerostlá husa. Počkat! To bude nejspíš ten můj dopravní prostředek. "Hej, obr-huso!" křičím a běžím k ní. Ale moc mi to nejde, protože za sebou táhnu naše čtyři zavazadla. Jenže husa je hodná a přijde mi naproti. "Dobrý den," pozdraví hlubokým hlasem. Zajímavé. Dlouho jsem tady neviděla mluvící husu. Tahle je letos první. "Zdravím," řeknu na oplátku a pouštím kufry na zem. "Madeline Hatter," představím se s poklonou. Musím přidržet Earla Grey a svůj klobouček, aby při pokloně nespadli. "Jo, vy jste ta husa, kterou mám odvést do Říše divů," zabručí obr-husa. "Taková dálka!" Nakládám na ni naše zavazadla a pak si na ni sama sedám. "No dovolte, megahuso," oplatím jí nevrlá slova. Na hrubý klobouk hrubá záplata! Co ona mi má co říkat huso?! To já na to mám právo, ale ona … "No dobře, dost bylo pošťuchování," pronese podrážděně obr-husa, "jestli už jste si, madam, naložila tašky, tak můžeme vyrazit." Potvrdila jsem jí, že ano a schovala jsem Earla Grey do jedné ze svých tašek pro případ, že by ho megahusa chtěla zakousnout. Jeden nikdy neví!

Celou cestu mlčíme. Earl Grey sem tam pípne a vykoukne z tašky, ale já a megahusa mlčíme. Za necelé dvě hodinky dorážíme na letiště v Říši divů. Letiště pro polétavá zvířata. Megahusa ladně přistává a já už vidím tátu, jak sem spěchá.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Cleopatra Cleopatra | Web | 25. června 2014 v 14:35 | Reagovat

Nádherné sestřičko :)* Smekám :)

2 ○Lagoona○Blue○ ○Lagoona○Blue○ | Web | 25. června 2014 v 16:09 | Reagovat

Je to vážně úžasné. Moc se ti to povedlo a těším se na další. :)

3 peynado peynado | Web | 20. června 2015 v 13:32 | Reagovat

úrok obvyklý z půjčky 2015 O_O

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama